Sprzedaż i montaż wykładzin, listew podłogowych, chemia posadzkarska.

Oferujemy wykładziny, obiektowe i domowe, renomowanych producentów, szeroką gamę wzorów i kolorów oraz różnorodne listwy wykończeniowe. Posiadamy materiały do ochrony i czyszczenia podłoży podłogowych oraz chemię posadzkarską.
Doradzamy w wyborze wykładzin oraz zapewniamy fachowy montaż.

2021-08-26 - Czy warto układać wykładziny podłogowe?

Możemy wyróżnić wiele rodzajów pokryć podłogi, które są wykorzystywane w biurach czy innych obiektach, z których korzysta wiele osób. Oprócz paneli podłogowych czy płytek dużą popularnością cieszą się również wykładziny. Wiele osób ma jednak wątpliwości, czy wykładziny podłogowe sprawdzą się w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. W dzisiejszym wpisie omówimy, jak je wybrać, aby spełniały swoją funkcję, a przy tym były estetyczne.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się wykładzina dywanowa? 

Wybierając wykładzinę obiektową, należy zwrócić uwagę na jej funkcjonalność. W przypadku pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu kluczowe jest to, aby była wytrzymała i nie ulegała zniszczeniom pod wpływem intensywnej eksploatacji. Na uwagę zasługuje między innymi wykładzina dywanowa, którą często wybierają właściciele biur, gabinetów urzędowych, banków czy hoteli.

Można ją układać na dużych powierzchniach i jest wykonana z włókien sztucznych, czyli poliamidy i polipropylenu. Popularność wykładziny dywanowej wynika przede wszystkim z tego, że jest odporna na ścieranie i wygniecenie. Intensywne natężenie ruchu nie powoduje utraty walorów użytkowych czy estetycznych. Poza tym wykładzina jest przystosowana do mebli na rolkach, a oprócz pomieszczeń można ją układać również na schodach.

Czym jest wykładzina heterogeniczna? 

Przedsiębiorcom, którzy poszukują odpowiedniego pokrycia podłogi do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu, zależy przede wszystkim, aby były trwałe. Odpowiedzią na ich potrzeby jest wykładzina heterogeniczna. Na odporność produktu wpływa przede wszystkim kilka warstw, z których jest wykonany. Dzięki temu nie ściera się, a duże natężenie ruchu nie powoduje, że ulega zniszczeniom.

Pierwsza warstwa zwykle jest wykonana z wytrzymałego PCV, pod którą znajduje się warstwa dekoracyjna. Na spodzie wykładziny heterogenicznej znajduje się z kolei warstwa przemysłowa, która jest wykonana z pianki poliuretanowej albo przemysłowego PCV. Co więcej, taka wykładzina jest dostępna w wielu wzorach i kolorach, więc oprócz tego, że jest inwestycją na lata, można wybrać taki produkt, który sprawi, że powierzchnia użytkowa nabierze ciekawego charakteru.

tworzenie stron webon.pl