Sprzedaż i montaż wykładzin, listew podłogowych, chemia posadzkarska.

Oferujemy wykładziny, obiektowe i domowe, renomowanych producentów, szeroką gamę wzorów i kolorów oraz różnorodne listwy wykończeniowe. Posiadamy materiały do ochrony i czyszczenia podłoży podłogowych oraz chemię posadzkarską.
Doradzamy w wyborze wykładzin oraz zapewniamy fachowy montaż.

Aktualności

2022-04-20 - Jakie normy muszą spelniac wykładziny dla przedszkoli?

Przy budowie lub remoncie placówek edukacyjnych, takich jak przedszkola czy szkoły, wymagane jest użycie najwyższej jakości materiałów budowlanych. Towary te muszą spełniać szereg norm, a wszystko po to, by były bezpieczne dla podopiecznych oraz personelu. Materiały te przechodzą szereg testów, dzięki którym możliwa jest ocena ich właściwości oraz nadanie odpowiednich atestów kwalifikujący dany produkt, jako możliwy do zastosowania w placówce.

Która wykładzinę można zamontować w przedszkolu?

Wykładziny stosowane w placówkach wczesnoszkolnych to przeważnie wykładziny dywanowe lub elastyczne PVC. Aby towar mógł zostać dopuszczony do zastosowania w placówce, musi spełniać szereg norm. Pierwsza z nich to wysoka odporność na ścieranie. Brak takich właściwości będzie skutkować szybkim zniszczeniem powierzchni wykładziny, co wiąże się z koniecznością jej wymiany, gdyż uszkodzona warstwa wierzchnia stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci.

Kolejną wymaganą cechą wykładzin jest, aby były one łatwe w utrzymaniu czystości. Dzieci bardzo często bawią się na podłodze, dlatego zachowanie odpowiedniego poziomu higieny jest niezwykle ważne. Wykładziny spełniające normy pod tym kątem wykonane są z materiałów łatwo zmywalnych oraz niesprzyjających rozwoju bakterii i grzybów. Istotną cechą jest także antypoślizgowość, która ma zapewnić stabilne przemieszczanie się, nawet jeżeli podłoga jest wilgotna lub zakurzona. Miejsca, które są szczególnie narażone na zachlapanie podłogi, powinny być wyposażone w wykładziny z najwyższym współczynnikiem antypoślizgowości.

Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że wykładzina do przedszkola powinna mieć atest trudnopalności, który zapewnia bezpieczeństwo w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej – specjalny materiał powinien spowolnić rozprzestrzenianie się ognia, tak aby umożliwić dzieciom i ich opiekunom bezpieczne opuszczenie budynku. Antystatyczność wykładziny oznacza, że na jej powierzchni nie powstają ładunki elektrostatyczne. Jest to cecha szczególnie istotna w przypadku pomieszczeń, w których znajduje się sprzęt elektroniczny – tam też warunki do powstawania wspomnianych ładunków elektrostatycznych są szczególnie sprzyjające.

Zastosowanie wykładziny w praktyce

Najlepszym rozwiązaniem dla przedszkoli jest zastosowanie kilku rodzaju wykładzin. W salach zabaw świetnie sprawdzi się wykładzina dywanowa, która jest miła w dotyku i cieplejsza od swojego winylowego odpowiednika. Pomieszczenia takie jak łazienka, jadalnia, czy korytarze powinny być wyłożone wykładziną elastyczną, która jest bardzo wytrzymała i wyjątkowo łatwa w utrzymaniu czystości. Przed zakupem wykładziny warto skontaktować się ze sprawdzonym dostawcą, który zapewni profesjonalne doradztwo w tym zakresie, a także dostarczy produkty najwyższej jakości.

tworzenie stron webon.pl