Sprzedaż i montaż wykładzin, listew podłogowych, chemia posadzkarska.

Oferujemy wykładziny, obiektowe i domowe, renomowanych producentów, szeroką gamę wzorów i kolorów oraz różnorodne listwy wykończeniowe. Posiadamy materiały do ochrony i czyszczenia podłoży podłogowych oraz chemię posadzkarską.
Doradzamy w wyborze wykładzin oraz zapewniamy fachowy montaż.

Aktualności

2022-03-18 - Jakie środki pielęgnujące wybrać do wykładzin?

Wykładziny ścienne, zwane także okładzinami od lat cieszą się niemalejącą popularnością. Pozwalają one na uzyskanie wspaniałych kompozycji kolorystycznych oraz dowolnej aranżacji wnętrz w miejscach użyteczności publicznej oraz biurowej, a przede wszystkim mieszkaniach. Warianty wodoodporne pozwalają na pokrycie powierzchni ścian w pomieszczeniach narażonych na silne działanie wilgoci. Co istotne, wykładziny ścienne są wyjątkowo wytrzymałe oraz łatwe w zachowaniu ich czystości, gdyż pozwalają na szybkie usunięcie plam oraz zabrudzeń z ich powierzchni. Ogromna różnorodność w wyborze z pewnością pozwoli na wybranie produktu spełniającego wszystkie oczekiwania klienta. Czy wiesz, w jaki sposób konserwować powierzchnię wykładziny ściennej, by móc cieszyć się jej nieskazitelnym wyglądem przez długi czas?

Czyszczenie i pielęgnacja wykładziny ściennej

Aby zachować zadowalający wygląd wykładziny ściennej, należy ją odpowiednio i regularnie czyścić, usuwając kurz i wszelkie zabrudzenia pojawiające się na powierzchni materiału. Warto pamiętać więc o regularnym czyszczeniu, gdyż jest to sposób na zachowanie walorów estetycznych okładziny, jak również wykorzystanie jej właściwości związanych z higieną. Przystępując do czyszczenia wykładziny ściennej, pamiętajmy o tym, by zapoznać się z zaleceniami producenta, które mogą różnić się zależnie od materiału oraz wykończenia.

Podstawowe czyszczenie powinno odbywać się przy pomocy lekko zwilżonej miękkiej szmatki. Unikajmy zalewania powierzchni agresywnymi środkami chemicznymi, które mogłyby negatywnie wpłynąć na wygląd naszej wykładziny ściennej. Pamiętajmy również o tym, że mogą zostać one uszkodzone poprzez użycie rozpuszczalników. Po zainstalowaniu okładziny powinna zostać ona oczyszczona szczotką z miękkim włosiem oraz przeznaczonym do tego celu delikatnym detergentem myjącym, którego nadmiar usuwany zostaje przy pomocy czystej wody. Przed użyciem danego środka, warto w miejscu niewidocznym (np. skrytym za meblem lub w kącie pomieszczenia) przetestować jak działa on na naszą wykładzinę.

W przypadku mocniejszych zabrudzeń ze szminki, fluidu, oleju, czy też wosku, należy usunąć plamę przy użyciu miękkiej szmatki nasączonej alkoholem, którego nadmiar zmywamy wodą. W razie potrzeby czynność tę należy powtórzyć po uprzednim wyschnięciu i oczyszczeniu wykładziny suchą szmatką. Pamiętajmy o tym, że okładzina ścienna nie powinna pozostawać mokra.

Materiały wykorzystane do produkcji okładzin ściennych wyróżniają się swoimi właściwościami związanymi z odpornością na powstawanie zabrudzeń, czy też blaknięcia kolorów. Dostępne na rynku środki chemiczne do stosowania na wykładziny ścienne, zawierają składniki pozwalające na zachowanie wyśmienitego wyglądu powierzchni przez długi czas.

tworzenie stron webon.pl