Sprzedaż i montaż wykładzin, listew podłogowych, chemia posadzkarska.

Oferujemy wykładziny, obiektowe i domowe, renomowanych producentów, szeroką gamę wzorów i kolorów oraz różnorodne listwy wykończeniowe. Posiadamy materiały do ochrony i czyszczenia podłoży podłogowych oraz chemię posadzkarską.
Doradzamy w wyborze wykładzin oraz zapewniamy fachowy montaż.

2021-08-23 - Zalety paneli PVC

Pomieszczenia o dużym natężeniu ruchu są niezwykle wymagające, jeżeli chodzi o wybór materiału, którym zostanie pokryta podłoga. Często okazuje się, że popularne panele laminowane nie są wystarczająco trwałe i szybko się niszczą, w związku z czym warto wziąć pod uwagę inne rozwiązania. Obok wykładzin obiektowych i wykładzin heterogenicznych na uwagę zasługują również panele PVC. Jakie są ich zalety i dlaczego sprawdzą się w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu?

Czym się różnią panele PVC od paneli laminowanych? 

Wybierając pokrycie podłogi do pomieszczeń, w których występuje duże natężenie ruchu oprócz wykładzin heterogenicznych, warto wziąć pod uwagę również panele PVC. Od tradycyjnych paneli różnią się przede wszystkim trwałością i łatwością w czyszczeniu. Takie wykładziny mogą być stosowane w wilgotnych i narażonych na zabrudzenia miejscach, ponieważ nie pęcznieją pod wpływem wilgoci i nie odkształcają się. W związku z tym są również łatwe w czyszczeniu – nie ma konieczności dokładnego wycierania ich powierzchni, a na wypadek wystąpienia większych zabrudzeń można bez obaw użyć większej ilości wody do mycia. Wykładziny PVC sprawdzą się zatem zarówno w domu (przede wszystkim w kuchni czy łazience), jak i w zakładach pracy czy miejscach publicznych.

Jakie są inne zalety paneli PVC? 

Na uniwersalność paneli podłogowych PVC wpływa nie tylko ich trwałość, ale również to, że są dostępne w szerokiej gamie kolorów. W zależności od potrzeb można wybrać na przykład modele imitujące beton albo naturalne drewno. Mówiąc o zaletach paneli PVC, nie sposób nie wspomnieć również o szybkim i wygodnym montażu. Produkty są dostępne w dwóch wersjach – na klej albo click/lock, dzięki której instalacja jest niezwykle intuicyjna i przebiega naprawdę szybko.

Warto również zwrócić uwagę na to, że takie pokrycie podłogi jest znacznie tańsze od tradycyjnych paneli, co może mieć szczególnie duże znaczenie w przypadku konieczności pokrycia większych powierzchni. Co więcej, zdecydowanie łatwiej je wymienić, więc w razie potrzeby zmiany wystroju wnętrza czy sytuacji, w której panele ulegną zniszczeniu, można wymienić je na nowe niewielkim kosztem i niewielkim nakładem sił.

tworzenie stron webon.pl